Według jakich reguł przebiega aranżacja wnętrz?

​Każda dziedzina rządzi się swoimi prawami. Lekarz nie będzie miał zielonego pojęcia o naukach prawniczych, a nauka na pamięć kodeksów wyda mu się głupotą. Z kolei dla prawnika czarną magią będą zagadnienia dotyczące nauk ścisłych – biologii, chemii, fizyki. Choć dzisiaj każdy może uważać siebie za specjalistę w takiej dziedzinie jak aranżacja wnętrz, to nikt nie zastąpi architekta wnętrz, który przez kilka lat zgłębiał tajniki architektury. Nawet architektura i urbanistyka różni się wiele od architektury wnętrz!

Podstawowe zasady są dość proste.

 

Przedsionek domu powinien być jasny i przytulny. Przyda się też miejsce na buty i okrycia wierzchnie dla gości. Hol i salon muszą być najbardziej zadbanymi pomieszczeniami domu – to tutaj przebywają goście, przybyli z wizytą. Podłoga i ściany odgrywają ogromną rolę, dlatego nie powinno lekceważyć się tych elementów. To przy odpowiednim doborze koloru ścian, meble są wyodrębnione i stanowią miłą kompozycję. Aranżacja wnętrz – szczególnie przy dzisiejszej minimalistycznej modzie – nie lubi jaskrawych barw i zbyt dużej ilości kolorów. Najlepiej, żeby ścian miał subtelny, jasny i ciepły kolor, a meble były utrzymane w jednej barwie. Dobrym rozwiązaniem dla chcących urozmaicenia są fotele z kolorowymi narzutami w stylu boho – indiańskim. Ściany powinny być gładkie – w innym wypadku zasady, na jakich opiera się aranżacja wnętrz mogą zostać naruszone.

 

Oczywiście każdy postępuje według własnego gustu, a architekt wnętrz na obowiązek spełnić żądania klienta, jeśli ten jest uparty. Jeżeli klient się waha i prosi o pomóc, architekt z pewnością wyjaśni mu swoje zasady.